• Egzamin wiedzy już za nami

• Minione trzy dni były bardzo ważne w życiu naszych ósmoklasistów. Uczniowie podeszli do egzaminów wieńczacych naukę w szkole podstawowej i dali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepsze wyniki, które umożliwią im kontynuację nauki w wymarzonej szkole średniej.

• POSZUKUJEMY SEKRETARZA SZKOŁY

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Chmielnie poszukuje pracownika na stanowisko sekretarza szkoły / intendenta w pełnym wymiarze czasu pracy. Forma zatrudnienia - umowa o pracę. Mile widziane osoby z doświadczeniem na stanowisku pracownika biurowego.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Chmielnie w godz. od 07:00 do 15:30 lub przesłać na adres email; spchmielno@chmielno.pl

• „Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno"

• Projekt nr  FEPM.05.07-IZ.00-0057-23 pt. „Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego Pomorza EFS+, Działanie nr 5.7. Edukacja przedszkolna w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027)

Gmina Chmielno uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu partnerskiego pn. „Bystrzaki - przedszkolaki z Gminy Chmielno”.

Partnerem projektu jest konsorcjum dwóch podmiotów: Towarzystwo Sportowo – Kulturalne z siedzibą w Luzinie oraz Anna Steffke Nowa Perspektywa z siedzibą w Wejherowie.

Projekt realizujemy, aby zwiększyć o 15 liczbę miejsc przedszkolnych i poprawić jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Chmielno.

Z projektu korzystać będzie 10 nauczycieli oraz 274 dzieci z przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Chmielno.

W projekcie planujemy przeprowadzić prace remontowe aby usunąć bariery architektoniczne. Kupimy wyposażenie oraz zatrudnimy nauczyciela i pomoc nauczyciela do oddziału przedszkolnego w Kożyczkowie.

Zrealizujemy dodatkowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci ze zdiagnozowanymi trudnościami i potrzebami oraz zajęcia w zakresie rozwoju kompetencji przyszłości.

W projekcie sfinansujemy studia podyplomowe z integracji sensorycznej. Przeszkolimy nauczycieli w zakresie podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych dotyczących planowania i organizacji zajęć kluczowych oraz doradztwa zawodowego.

Efektem projektu będzie utworzenie 15 miejsc przedszkolnych na terenie gminy Chmielno, poprawa dostępności architektonicznej oddziału przedszkolnego w Kożyczkowie oraz podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych nauczycieli. Rozwiązane lub zniwelowane zostaną również zidentyfikowane problemy u dzieci. Docelowo wzrosną kompetencje przyszłości dzieci przedszkolnych, w tym technologiczne.

#Fundusze UE    #Fundusze Europejskie

Okres realizacji projektu: 01.02.2024 – 30.06.2024

Wartość projektu: 1 838 991,44 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 655 092,29 zł

• Nasza szkoła organizatorem zawodów z czwórboju lekkoatletycznego

• Gościliśmy zawodników ze szkół z Borzestowa, Kożyczkowa oraz Miechucina.

Uczniowie startowali w 4 konkurencjach:

Bieg krótki- 60m

Skok w dal z rozbiegu

Rzut piłeczka palantową

Bieg długi 600m i 1000m

Dziewczęta z klasy Va w składzie:

Lena Labuda

Oliwia Konkol Szulc

Oliwia Czaja

Maja Podbielska

Antonina Dera

Michalina Marcińska

Zajęły 1 miejsce !!

Chłopcy w składzie:

Antoni Baske

Kacper Mering

Tymoteusz Labuda

Aleksander Drewa

Stanisław Reimer

Fabian Dejk

Wywalczyli 2 miejsce

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GODNE REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY!

• Gminny Konkurs Ortograficzny klas trzecich

• Kolejne sukcesy! Trzy uczennice z klas 3a i 3b reprezentowały naszą szkołę na Gminnym Konkursie Ortograficznym klas trzecich "Z ortografią na Ty", który odbył się w Szkole Podstawowej w Miechucinie.

I miejsce zajęła Oliwia Magiera otrzymując tytuł mistrzyni Ortografii Gminy Chmielno,

II miejsce zdobyła Oliwia Król.

Serdecznie gratulujemy!

• Testy sprawdzające kompetencje uczniów klas trzecich

• 7 i 8 maja 2024 r. odbyły się w naszej szkole testy sprawdzające kompetencje uczniów klas trzecich. Mają one za zadanie sprawdzić umiejętności językowe i matematyczne uczniów. Był to wyjątkowy czas dla uczniów, którzy bardzo pilnie pracowali i przygotowywali się przez trzy lata edukacji.

• Obrazek informacyjny
          • WYWIADÓWKA - 09.05.br.

• W czwartek 9 maja 2024 r. o godz. 17:00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie Rodziców uczniów z klas 0-8 z wychowawcami. W dniu wywiadówki wszyscy nauczyciele są do dyspozycji Rodziców do godz.19:00. Spotkania z wychowawcami klas w innym terminie, prosimy umawiać indywidualnie bezpośrednio z nauczycielami.

Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy!